Laboratoř

 
 
 
 
 

LABORATOŘ

 
 
 
Úvod > Laboratoř
 
Fixed left
 
 

O NÁS

Jsme slovenská výzkumná a biotechnologická  společnost Cell Core Laboratory - výrobce značky Reconvel, která v roce 2017 začala produkovat a nabízet ultrafiltráty s nejmenšími molekulami peptidů a v nejvyšší dostupné koncentraci na světě.

Za naší certifikovanou vývojovou laboratoří v Nitře stojí Prof. Ing. Pavel Babušík, CSc., Dr. h. c. a jeho 30 let výzkumu v oblasti biologie a biotechnologie. Spolu s Ing. Karlem Školníkem, obchodníkem a marketérem, se na základě svých zkušeností a osobních životních příběhů rozhodli vytvořit produkty, které budou pomáhat lidem. Po několika měsících rozhovorů s lékaři z oblasti interního lékařství, revmatologie, diabetologie, imunologie, alergologie, onkologie, funkčního lékařství, sportovního lékařství, fyzioterapie a dermatologie vytvořili portfolio 21 doplňků stravy a 11 kosmetických přípravků na bázi bioaktivních peptidových ultrafiltrátů.

V roce 2017 naše produkty dostaly ocenění Obal roku pro Českou a Slovenskou republiku.

VIAC INFORMÁCIÍ

 
 

Jak vyrábíme produkty

Jednotlivé ultrafiltráty velmi nízké molekulové hmotnosti (do 5 kDa) vyrábíme za pomocí tangenciální crossflow filtrace. Abychom mohli tento způsob filtrace účinně zvládnout, je v prvním kroku za pomoci nízké teploty (- 80 °C) nutné narušit buněčné membrány i buněčný cytoskelet živočišné nebo rostlinné tkáně. Takto získaný substrát se po několikanásobné předfiltraci používá ke konečné ultrafiltraci, díky které se získá požadovaná velmi nízká hmotnost bioaktivních molekul. Konečná filtrace se provádí pomocí technicky certifikovaného filtru, který zajišťuje průchodnost peptidů menších než 2 nm buněčnými stěnami. V přefiltrované tekutině se následně změří koncentrace a ředěním se upraví na optimální hodnotu. Preparát pro perorální použití se nakonec v laboratorním prostředí dávkuje do radiačně vysterilizovaných ampulí s hermetickým uzávěrem. Krémy se podobným způsobem dávkují do vakuových aplikátorů.

Výhodou takto ultrafiltrovaných bioaktivních surovin je nejen jeho schopnost procházet buněčnými stěnami, ale také absence mnohonásobně větších mikrobů, virů, plísní nebo alergenů. Všechny naše produkty jsou hypoalergenní.

V porovnání s peptidy, které jsou tepelně zpracované, peptidy Reconvel zůstávají bioaktivní, tedy živé*. Díky tomu mají tyto peptidy schopnost plnohodnotně napomáhat správnému fungování buněk. Produkt se během skladování a transportu uchovává v chladu, aby se zachovala bioaktivita ultrafiltrátu.

 

* Bioaktivita je zajištěna tím, že v žádné fázi celého procesu zpracovávání nepřesáhne teplota biologického materiálu 40 °C.

 

 
 
 
 
KONTAKTUJTE NÁS
 
 

Distributor pro ČR: Premium Vitality s.r.o.

sídlo: Soví 398, Louňovice, Česká republika, EU
IČO: 07901143
DIČ: CZ07901143

 

INFOLINKA: +420 608 877 731

e-mail: info@premiumvitality.cz


Výrobce: Cell Core Laboratory s. r. o.

sídlo: Kutuzovova 21, 831 03 Bratislava
laboratóř: Novozámocká 102, 949 05 Nitra

IČO: 48 315 800
DIČ: SK2120152166

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze