Peptidy a jejich druhy

 
 
 
 
 

PEPTIDY A JEJICH DRUHY

 
 
 
Úvod > Peptidy > Peptidy a jejich druhy
 
Fixed left
 
 

Základem jsou PEPTIDY

Peptidy jsou řetězce aminokyselin spojených peptidickou vazbou, které se podílejí na stavbě molekul v buňkách.
Přirozeně se vyskytují v rostlinách, houbách, potravinách, zvířatech a v lidském těle.
Věkem, zátěží a vnějšími vlivy se tyto nejmenší stavební části lidského organismu poškozují a nebo v organismu chybí, čímž dochází k různým onemocněním a ke stárnutí.

 

Posilují poškozené a podílejí se na tvorbě zdravých buněk

Principem nápravy tohoto stavu je doplnění důležitých živých částí zpět do buněk tak, aby mohly opět správně fungovat. Pro účinnost peptidů a skutečnou obnovu jednotlivých orgánů na buněčné úrovni je nezbytná jejich velmi malá velikost 1-2 nanometry (nm). Jen takto mohou spolehlivě projít přes buněčné stěny do nitra buněk a doplnit chybějící peptidy.
Díky doplnění peptidů do vazeb v buňkách dochází k regeneraci životně důležitých vnitřních orgánů, imunitního systému a kůže od úplného základu - od buněk.

 

Z prírodního vědecké

Pro dosažení velmi malé velikosti peptidů je součástí technologického postupu zpracování v Cell Core Laboratory tangenciální ultrafiltrace vstupního biologického materiálu na molekulovou hmotnost do 5 kilodaltonů (kDa).
Aby zůstaly peptidy živé, celý výrobní proces probíhá při teplotě do 40 °C. Pro úspěšnou a dlouhodobou rekonstrukci buněk je totiž mimořádně důležitá jejich bioaktivita.
Výhodou takto ultrafiltrovaného bioaktivního materiálu je nejen jeho schopnost procházet buněčnými stěnami, ale také absence mnohonásobně větších mikrobů, virů, plísní nebo alergenů. Tímto jsou všechny produkty Reconvel hypoalergenní.

Různorodost

Každá buňka má potřebu využití rozdílného typu peptidu.
Jelikož při ultrafiltraci získáváme velmi širokou škálu různých typů peptidů, buňky s libovolnými druhy narušení mají možnost vybrat si a přijmout ty peptidy, které jsou potřebné pro jejich správné fungování. Produkty jsou podle účelu použití orgánově specifické, to znamená, že budou působit na identický typ orgánu, ze kterého jsou získány. Peptidy získané z orgánů zvířat jsou totiž identické s peptidy v lidském organismu. 

Rozhoduje původ

Peptidy obsažené v produktech Reconvel jsou biologického původu - nejsou syntetické, mají zachovanou bioaktivitu - jsou živé, jsou ultrafiltrované - schopné projít přes póry buněčných stěn do nitra buněk a mají mimořádně vysokou koncentraci - 500 až 4 500 mikrogramů / ml.
Díky tomu peptidy napomáhají regenerovat poškozené orgány a kůži, posilovat fyzickou a psychickou kondici, regulovat imunitu, napomáhat při alergiích či omladit.

Získávání surovin

Specifikem surovin používaných v naší laboratoři je, že jako zdroj zpracování pro xenopreparáty slouží výlučně tkáně zvířat. Zvířata pocházejí z chovu, který je pod neustálým zoohygienickým a veterinárním dohledem. V případě fytoproduktů jsou zdrojem vzácné druhy rostlin a hub sušené při teplotě do 40 °C nebo na slunci. Všechny suroviny jsou pečlivě vybírány s velkým důrazem na kvalitu zdroje. 

 

Ultrafiltráty Reconvel se  používají jednou denně aplikací tekutiny pod jazyk a nebo ve formě krému se nanášejí na pokožku. Doba užívání je individuální. , obvykle však 8 Ultrafiltráty Reconvel doporučujeme kombinovat.

 

 
 

ULTRAFILTRÁTY RECONVEL

 

 

                                                                                                                                                                   

 
 

 

DRUHY PEPTIDŮ

Peptidy vykonávají v organismu řadu životně důležitých činností a jejich druhů je velké množství.
Mezi základní druhy peptidů patří proteiny, přenašeče, enzymy, hormony, neuropeptidy, alkaloidy, antibiotika, či strukturální komponenty.
 

Proteiny

Peptidy jsou stavebními molekulami proteinů. Všechny peptidy jsou složeny z aminokyselin, které jsou spolu chemicky vázané. Peptidy se liší velikostí - od dvou aminokyselin (dipeptidy) po tisíce spolu provázaných aminokyselin (polypeptidy).
Společné vazby peptidů tvoří takzvané proteiny (bílkoviny).  


Přenašeče

Všechny buňky mají ochrannou membránu, která brání většině látek snadno procházet do buňky. Některé peptidy fungují jako přenašeče, které umožňují látkám potřebným pro tělo přejít do buněk přes buněčné membrány. Například přenašeče glukózy jsou nezbytné pro putování glukózy z krve do svalu nebo jiných buněk tak, aby byla využita na energii. Podobně i buněčné zplodiny mohou opustit buňku díky peptidovým přenašečům.  

 

Enzymy

Enzymy jsou biologické katalyzátory, které urychlují metabolické reakce. Většina enzymů jsou peptidy. Stovky enzymů se nacházejí v celém těle, aby urychlily reakce podílející se na řadě procesů. Tyto procesy zahrnují trávení potravy, produkci energie a spojování buněčných komponent.

 

Hormony

Hormony jsou typy peptidů přenášející signály mezi žlázami a buňkami v celém těle, čímž napomáhají ovládání tělesných funkcí. Mezi příklady peptidových hormonů patří například ty, které jsou zapojeny do regulace hladiny glukózy v krvi, jako je inzulín a glukagon, a také ty, které regulují chuť k jídlu, jako je grelin a leptin. Hormony inzulín, lidský růstový hormon, gastrin a oxytocin jsou peptidy, které jsou vytvářené v žlázách a orgánech s vnitřní sekrecí, například v ledvinách, žaludku, střevech a játrech.
 

Neuropeptidy

(video https://www.youtube.com/watch?v=He4Qv7MMJ7Y)
Neuropeptidy jsou produkovány v mozku a jsou součástí nervových tkání. Tyto peptidy fungují jako informační procesory v celém těle, kde přenášejí signály spuštěné v mozku. Běžnou formou neuropeptidů jsou například endorfiny.  

 

Alkaloidy

Alkaloidy jsou peptidy, které se běžně nacházejí při vývoji obranných mechanismů především u rostlin a vzácně u obojživelníků a hub. Ergotamin, pandamine a dynorfin jsou typy alkaloidních peptidů, které se podílejí na ochraně a imunitě lidského organismu.  


Antibiotika

Antibiotika jsou peptidy, které zabraňují růstu mikroorganismů v těle. V lidském těle je jejich přítomnost určena k zahubení bakterií způsobujících onemocnění.  

 

Strukturálni komponenty

Peptidy jsou také konstrukčními prvky v těle. Když peptidové řetězce dosáhnou větší délku, tvoří proteiny, které jsou základními stavebními kameny pro některé části lidského organismu, zvířat a rostlin. Například peptidy aktin a myosin jsou důležitými konstrukčními prvky svalů. Keratin tvoří část vlasů a nehtů. Kolagen je součástí šlach a vazů.

 

Odborný výklad o peptidech

Peptidy jsou řetězce aminokyselin spojených peptidickou vazbou - vazba c-konce jedné aminokyseliny s n-koncem druhé aminokyseliny. Podle počtu aminokyselin, které tvoří peptid mluvíme o oligopeptidy (2-10 aminokyselin), polypeptidy (11-100 aminokyselin) a bílkovinách (101 a více aminokyselin).

Peptidy plní v organismech mnoho různých funkcí: od tripeptidu glutation, který je kofaktorem enzymu a chrání rostliny i živočichy před oxidačním stresem, přes peptidy s hormonálním účinkem jako například oxytocin či vazopresin, neuromodulátory jako enkefaliny nebo endorfin, přírodní antibiotika, toxiny rostlin, hub, včel, hadů nebo peptidové alkaloidy. Peptidy přirozeně se vyskytující v lidském těle jsou důležité při všech klíčových biologických funkcích, jako například regulace cukru v krvi nebo správná funkce žláz s vnitřní sekrecí, či jednotlivých orgánů a soustav.

Biologicky aktivní látky přirozeně se vyskytující v organismech je možné využít ve prospěch organismu nebo jeho jednotlivých orgánů. Jejich unikátní charakter a absence negativních vlivů na lidský organismus z nich dělá atraktivních kandidátů při prevenci poruch a chorob.

ednotlivé specifické ultrafiltráty jsou složeny z peptidů a dalších organických a anorganických součástí získaných z buněk jednotlivých orgánů, soustav živočišných organismů a buněk rostlin, hub a pryskyřic pro přiblížení se k biologické a fyziologické rovnováze. Tyto bioaktivní složky mají podpůrný, regenerační a ochranný účinek.

Molekulová hmotnost organických a anorganických složek ve výživovém doplňku je standardizována do molekulové hmotnosti 5 kDa, čili velikosti 1-2 nm. Nízká molekulová hmotnost a malý rozměr užívaných bioaktivních látek zabezpečuje vstřebávání krevním řečištěm pod jazykem v ústní dutině. Pro zajištění stability a aktivity látek ve výživovém doplňku jsou tyto uchovávány v izotonickém fyziologickém roztoku se stabilním pH.

Výzkum ukázal, že účinky bioaktivních látek mají vysokou specifičnost na určené cílové receptory. Zde se zapojují do komunikačního mechanismu "buňka - buňka" a nastartují regenerační a revitalizační procesy. Vysoká specifičnost také redukuje šance nebezpečných interakcí s jinými látkami a signifikantně snižuje vedlejší účinky výživového doplňku.

 
 
 
 
KONTAKTUJTE NÁS
 
 

Distributor pro ČR: Premium Vitality s.r.o.

sídlo: Soví 398, Louňovice, Česká republika, EU
IČO: 07901143
DIČ: CZ07901143

 

INFOLINKA: +420 608 877 731

e-mail: info@premiumvitality.cz


Výrobce: Cell Core Laboratory s. r. o.

sídlo: Kutuzovova 21, 831 03 Bratislava
laboratóř: Novozámocká 102, 949 05 Nitra

IČO: 48 315 800
DIČ: SK2120152166

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verze